Petek Temizleme

Petek temizliği sayesinde doğalgaz kalorifer sisteminiz ilk günkü gibi yüksek performansla çalışarak iyi ısıtır. 2 yılda bir kış ayları başlangıcında yaptıracağınız çift yönlü petek temizleme işlemi doğalgaz sisteminizin ömrünü uzattığı gibi, doğalgaz fatura bedellerinin de yükselmesini önler.

Çift Yönlü Petek Temizleme

Evimizde veya iş yerimizde ısınma ihtiyacımızı tek başına kombiden beklemek haksızlık olur. Doğalgaz kalorifer tesisatını kusursuz bir ısınma sağlayan sistem olarak düşünmeliyiz. Yani bu tesisat üzerinde yer alan, kombi, tesisat boruları, vanalar, termostatlar ve son olarak petekler kusursuz ısınma konusunda etkindirler. Bu cihaz ve elamanların biri veya birkaçı size iyi ısınma konusunda sorun çıkarabilir. Kalorifer peteklerinin içinde dolaşan su, tesisatın içinde oluşan pas, kireç ve diğer parçacıkların tortu halinde peteğin tabanına çökmesine sebep olur. Bu tortu birikimi zamanla arttığından  petek kanallarını tıkayarak sıcak suyun petek içinde rahat dolaşmasını önler. Sıcak suyun petek içinde rahatça dolaşıp üzerindeki ısıyı bırakmadan peteği terk etmesi yüzünden petekler ısınamaz ve dolaysıyla da ısıtamaz. Peteklerin çamurla dolu olup olmadığını el ile kontrol ederek anlayabiliriz. Tıkanmış peteklerin alt kısımlarında elle kontrolde soğuk bölgelere rastlanır. Bu durumda kombinin ısısını yükselterek çözüm arasak da bu çözüm fazla doğalgaz harcamaktan başka işe yaramaz.

Cihazla Petek Temizliği

Firma olarak petek temizliği işlemlerini özel makinelerimizle yapmaktayız. Yıkanarak temizlenecek petek yerinden sökülerek, basınçlı sıcak suyla yıkama yapacak makinemize bağlanarak çift yönlü yıkamaya başlanır. Yıkama işlemi boyunca klozete veya lavaboya çıkartılan atık su berraklaşana kadar çift yönlü yıkama işlemi devam eder. Petek temizleme işlemi sayesinde mekanımızın hiçbir yeri pislenmez ve kirlenmez. Peteklerin temizliği bitip tesisattaki yerlerine bağlandıktan sonra kalorifer sistemi çalıştırılıp tüm peteklerin ısısı kontrol edilerek işlem bitirilmiş olur.

2 yılda bir mutlaka petek temizliği yaptırınız

Cihazla petek temizliği işlemi sadece kalorifer sisteminizin ısı verimini artırmakla kalmayıp, kombinin de uzun ömürlü ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu nedenle en az iki yılda bir cihazla çift yönlü petek temizliği yaptırarak sürpriz arızaların önüne geçip, ekonominize de ciddi katkıda bulunursunuz.

Prothern Kombi Warmhaus Kombi Servisi Royal Kombi Servisi Baxi Kombi Servisi İmmergas Servisi Profilo Servisi Sanica kombi servisi Kiturami Servisi Ariston Servisi Daikin Kombi Vestel Kombi Servisi Buderus Servisi Bosch Kombi Demirdöküm Kombi ECA Kombi Vaillant Servisi Viessmann Servisi Alarkol Kombi Airfel Servisi Ferroli Servisi Beko Kombi Arçelik Kombi Baymak Servisi
Whatsapp Ara Tıkla Ara